Návrh,Téma: Železniční zastávka v Orli

V roce 2022 plánuje Správa železnic (SŽDC) postavit novou vlakovou zastávku v Orli.

Obec to řešila už před pětadvaceti třiceti roky. Nakonec se obci povedlo připravit žádost a Správa železnic s vybudováním nové zastávky na znamení souhlasila.

Dále se jedná o vzniku zastávek: Chrudim – U stadionu (mezi Tescem a Píšťovy) a Pardubice centrum (Zastavovat by tam mohly vlaky od Hradce Králové i od Chrudimi)

2 komentáře u „Návrh,Téma: Železniční zastávka v Orli“

  1. Chrudimsko – Někteří Chrudimáci mohou být bledí závistí. Po více než roce od schválení názvu nové zastávky „Orel“ drážním úřadem přichází na řadu konečně příjem nabídek na její výstavbu. Správa železnic včera po dotazech posunula uzávěrku z 24. listopadu do 1. prosince.
    https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/od-sousedu/realizaci-zastavky-v-orli-nahral-fakt-ze-tu-sidli-alukov

  2. Správa železnic zřídí novou zastávku za plánovaných 16,5 milionu v blízkosti železničního přejezdu P5334. Povede po obecním pozemku a některým zahrádkářům bohužel zkazí výhled na Železné hory. Zastavovat bude v obci na znamení. Součástí bude přístřešek a devadesátimetrové bezbariérové nástupiště pro cestující. Kdy očekávaná stavba začne? „Záměr výstavby zastávky v Orli má již vydané pravomocné stavební povolení. Termín realizace v tuto chvíli znám není, čekáme na přidělení prostředků pro tuto akci,“ uvedl tiskový mluvčí Správy železnic, Jan Nevola.
    https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/od-sousedu/jak-se-vyviji-realizace-zeleznicnich-zastavek-v-orli-chrudimi
    3/8/2022

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.