Téma: Zpoplatněný vstup do části zámeckého parku po jeho rekonstrukci

Zámecká zahrada pak bude ve své jedné části přístupná bez omezení, a to včetně průchodu ke klapačce, a druhá část bude přístupná v návštěvní době a vstup do ní bude zpoplatněn. V této části areálu budou obnovené stavby, dětské hospodářství s expozicí a zvířaty, dětské hřiště, záhony, kvetoucí keře apod. Vstupné ještě není stanoveno, ale bude v řádu desetikorun s možností pořízení zvýhodněné permanentky.

Na plánku níže má dělící plot fialovou barvu a vede podle hlavní (žluté) cesty. Park by měl být zpřístupněn po kolaudaci, předpokládá se do poloviny roku 2020.

Tento krok na první pohled vypadá nelibě, ale je nutné si uvědomit, že vstupné je příjmem zámku a stává se tak součástí rozpočtu – prostředků na údržbu. Vstupné do areálu není nic nového a řada jiných objektů takto funguje již desítky let. Je potřeba si uvědomit, že údržba areálu stojí nemalé peníze – je potřeba vynášet koše, opravovat lavičky, zajistit sběr odpadků po neukázněných návštěvnících, zajistit péči o stromy, sekat trávníky, pečovat o keře a záhony, cesty – na toto všechno se použije vstupné, které se do této části parku bude vybírat.

Poplatek bude činit 30 Kč na jednorázový vstup do zavřené části parku a permanentka tamtéž na rok ve výši 100 Kč. Tento poplatek nám pomůže se starat o areál, ve kterém budete mít například možnost roztáhnout deku, posedět v lehátkách nebo na kompletně nových lavičkách a využít informační systém parku. V poplatku je zahrnuta možnost využití toalet, návštěva vstupní historické expozice,  opravené  dětské  hospodářství  s  expozicí,  dva  altány,  dětské hřiště, kaplička, přístaviště a další. Myslím, že za těch pár korun je nabídka velmi pestrá. *1

Jeden komentář u “Téma: Zpoplatněný vstup do části zámeckého parku po jeho rekonstrukci”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.