Návrh: Zpřehlednit komunikaci Sedmy k lidem

Současný stav (1/2023)

Měli bychom si asi říci, k čemu který ten kanál má sloužit. Neměly by se určitě dublovat, zbytečně se tím plýtvá vzácným časem aktivních lidí. Shrnu kanály, které máme k dispozici – popíšu, co tam teď je. Ale měli bychom si říci, co by tam být mělo.

 1. https://www.slatinany.cz/ – oficiální informace z města
  1. chce to ještě zapracovat na struktuře – a taky na tom, jak hodně chce být město transparentní
  2. na můj vkus je zatím spíš netransparentní, mnoho informací tam není a když už, tak jsou tam tak spíš, aby lidi dověděli co nejméně (aktuální příklad: na úřední desce se dozvíme, že je nějaké rozpočtové opatření, ale koho zajímá, má jít na web – a tam se dozví, že nějakých 350tis se kdovíkde objevilo a utratilo se na kdovíco ve škole)
 2. https://www.facebook.com/Slatinany – drby a aktuality z města (nehody, lavička v bazénu, ztracená kočička)
  1. mohl by být neoficiální kanál pro komunikaci občanů s politiky a pracovníky města, ale
  2. za mě -> vhodnější by byla diskuse na webu města; facebook je jen pro určité lidi, musí být registrovaní, filtruje informace (moc neovlivníme, komu který příspěvek nabídne)
 3. https://www.sedmaslatinany.cz/ – primárně pro volby, aktuálně mrtvý web
  1. dával bych tam stručné informace o sedmě – např. stručné zápisy ze schůzí, co je nového ve straně (už bych to nekopíroval jinam, ani na facebook, či SN)
 4. https://www.facebook.com/sedma.slatinany  – asi některé informace z komunální politiky týkající se Sedmy? – aktuálně polomrtvý (poslední příspěvek z listopadu)
 5. https://www.instagram.com/sedma.slatinany/ – asi některé informace z komunální politiky týkající se Sedmy? – aktuálně polomrtvý (poslední příspěvek z listopadu)
 6. http://slatinanskenoviny.cz/ – mrtvý web s informacemi z města nějak se týkající sedmy (poslední příspěvek říjen 2021)
 7. (20+) Slatiňanské noviny | Facebook – dosti aktualizovaný FB kanál s informacemi z města, skoro 900 sledujících
 8. https://www.slatinak.cz/ – web s informacemi z města nevázaný na žádnou stranu; kronika událostí; rozcestník pro různá témata; (dosud neúspěšný) pokus o dialog mezi lidmi různých názorů, hodnot a stran, o společenskou diskusi
  1. k tomu je i FB https://www.facebook.com/slatinak :  -> ale ten slouží jen jako upozorňovač na nové články pro lidi, kteří jsou na facebooku a pro komentáře (sledujících asi 250)

Co by se dalo

Osobně mám nějaké nápady, co a jak zveřejňovat, zkouším si to na slatinaku… – třeba propojování souvisejících příspěvků, možnost vyhledávání podle různých parametrů a témat, zachování i starých věcí…

Nedoporučuji dávat jednu věc na více kanálů – plýtvá se tak vzácným časem těch mála lidí, kteří jsou ochotni ho společnému dobru věnovat – lepší je ty kanály tak propojit, aby se zájemce dostal rychle a intuitivně na informaci, kterou potřebuje, z jakéhokoliv kanálu na jakýkoliv jiný -> a ušetřený čas věnovat řešení problémů (než o nich jen psát a mluvit:)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.