Návrh: Zveřejnit trvale i ostatní návrhy architektonické soutěže na KC v Modele

Architektonické soutěže na přebudování bývalé Modely na kulturní centrum se zúčastnilo 25 návrhů. Na podzim 2017 byly týden vystaveny ve Společenském domě.

Některé návrhy byly opravdu originální a názorně ukazují, jak rozmanitě dokáže architekt vyřešit zadání, které ostatním přijde neřešitelné nebo řešitelné jedním či dvěma způsoby. Tato zkušenost by se mohla hodit při uvažování o přeměnu TGM kolem Středu na skutečné centrum města, které zde chybí, což však mnoho lidí blokuje jen proto, že si neumí představit, že by to šlo nějak zajímavě řešit. Shlédnutí všech návrhů by mohlo ukázat, že architekt dokáže řešení, která jiného jen tak nenapadne, a že by se jim ohledně centra města mohla dát šance.

Podle vedoucího stavebního odboru města však jsou

podle soutěžních podmínek pouze první tři vybrané návrhy majetkem města a město s nimi může dle svého uvážení nakládat. Autoři ostatních návrhů měli dle soutěžních podmínek pouze jednu povinnost – poskytnout návrhy k veřejné výstavě (což také učinili), ale jinak zůstávají návrhy v jejich majetku. Město nemůže ani poskytnout kontakty na účastníky k požádání o souhlas se zveřejněním jejich návrhu s ohledem na ochranu osobních údajů.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.