Jarní úklid ve Škrovádě

Uklid-Skrovadu-u-seniku

Ve čtvrtek 13. 4. odpoledne byla zima a poprchávalo, ani to však neodradilo 25 dobrovolníků, kteří zareagovali na výzvu osadního výboru a zapojili se do akce ukliďme Škrovád, kterou v minulosti organizoval místní Okrašlovací spolek. A tak se i v letošním roce obyvatelé Škrovádu rozhodli uklidit své okolí a zvelebit ho pro sebe i pro návštěvníky. V rámci akce se sešli na návsi, rozdělili si jednotlivé lokality a na nich odstranili odpadky.
Ukliďme Škrovád

Během úklidu se ukázalo, že někteří odkládají odpad ze zahrad na břehy Chrudimky. Tento postup byl v minulosti běžný a pro obyvatele bydlící v blízkosti řeky je určitě nejjednodušší, nicméně estetice obce neprospívá. Věříme, že nově rekonstruovaná kompostárna přiláká i ty, kteří byli zvyklí odkládat větve a trávu k řece.

Hromada zahradního odpadu u řeky

Na závěr byli účastníci odměněni pivem nebo limonádou, jen slíbený špekáček musel být pro nepřízeň počasí odložen. Obyvatelé Škrovádu prokázali, že jim není lhostejné, jak vypadá jejich místní část a její okolí. Svou iniciativou přispěli k ochraně a zlepšení životního prostředí, ale také k propagaci místa, které stojí za návštěvu. Uvidíte, že se vám ve Škrovádě při nedělní procházce bude líbit o trošku víc.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.