V Chrudimi u stadionu projektují parkovací dům

Odtahováním autovraků z chrudimských ulic přibylo ve městě čtyřicet parkovacích míst, ale to nestačí.

Parkovací dům je v současné době už ve fázi projektu. Mělo by jít až o čtyřpodlažní objekt, kam by auta zajížděla po nájezdní rampě. Neplánují se tam jen klasická parkovací místa, ale i jakési garáže, kam by si lidé mohli uložit i pneumatiky, nářadí, lyže nebo třeba motocykl. V objektu by mohl být třeba i pneuservis nebo autodílna.

Plánuje se, že by si tyto prostory lidé koupili nebo pronajali na dvacet let, tím by město získalo předem finanční prostředky na výstavbu.


Aktualizace 6/2/2021

Pozemní parkoviště by se mělo narodit letos, nejdéle příští rok. O dalším vývoji se rozhodne na základě předložené studie a projednání s lidmi, jakož i zájmu o garážové stání v této lokalitě (zájem se v tuto chvíli zdá být velký). Optimistický předpoklad, kdy by se mohly garáže začít stavět, odhaduji na roky 2023 až 2025,“ slibuje místostarosta.

Stavebnicové systémy parkovacích domů jsou schopny se dostat s částkou na 170tis za místo, ale to jsou volná parkovací stání. Krásným příkladem je parkovací – vzorový – dům firmy Goldbeck v Bučicích. V momentě, kdy to chcete jako garáže, tak je to za úplně jiný peníz a bohužel ne jen v řádech procent. Za ty roky, co jsem se kdysi snažil tlačit výstavbu nebo minimálně prověření možností realizace parkovacího domu na Stromovce před kopcem Na Větrník, tak nejlépe vycházelo řešit to celé jako otevřené s kombinací míst, které si zájemce může koupit, má umožněný vjezd přes bránu s čipem. V dnešní době vše snadno hlídatelné nonstop záznamem proti nenechavcům. A teď zase trochu čísel. Pokud mi parkovací otevřené místo stojí 170 tisíc, tak to mám měsíčně cca 700kč, abych pokryl nákladově 20 let. Pokud to bude kryté jako garáže dostávám se na částku přes tisíc korun měsíčně, při pronájmu na 20 let. A co potom 1

  1. chrudimskenoviny.cz: „Pracuje se na realizačním projektu,“ říká k parkování U Stadionu místostarosta Štěpánek[]

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.