Certifikát o očkování proti COVIDu

Po ukončeném očkování vám certifikát dorazí na e-mailovou adresu, kterou jste uvedl/a při registraci k očkování do centrálního rezervačního systému.

Další možností, jak certifikát získat, je požádat přímo očkovací místo. Po ukončení očkování vám mohou na tomto místě certifikát vytisknout.

Svůj certifikát si také můžete stáhnout na webovém odkazu https://ocko.uzis.cz. Po zadání rodného čísla a čísla občanského průkazu vám dorazí ověřovací SMS kód. Díky němu se dostanete ke svému certifikátu. Po přihlášení na ocko.uzis.cz můžete změnit své kontaktní údaje (e-mailovou adresu a telefonní číslo). Všechny ostatní údaje se na certifikát propisují ze základního registru obyvatel a aktualizují se automaticky. Pokud například změníte svůj občanský průkaz, do portálu ocko.uzis.cz se budete přihlašovat už novým číslem tohoto průkazu.

Pokud se vám i přesto nedaří váš certifikát získat, kontaktujte místo, kde jste byl/a očkovaný/á. Může jít o vakcinační centrum nebo praktického lékaře. Očkovací místo nebo praktický lékař ověří vaši totožnost a zkontroluje údaje, které jsou v systému uvedené.

Certifikát vám může očkovací místo opětovně odeslat, nebo si ho můžete s aktualizovanými údaji stáhnout z portálu ocko.uzis.cz.

Pokud neproběhla automatická změna na základě údajů v registru obyvatel, může tuto aktualizaci provést právě zařízení, ve kterém jste byl/a očkovaný/á.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.