Na slatinaku přibyl kalendář akcí

Na slatinaku přibyl kalendář akcí, který shromažďuje akce z různých zdrojů na jednom místě. Nejbližší akce a kalendář pro aktuální měsíc najdete v pravé postranní liště dole a podrobnější seznam na speciální stránce ‚Akce‘. Všechny odkazy jsou aktivní, tedy po kliknutí se zobrazí příspěvek s dalšími podrobnostmi.

 

Smyslem kalendáře je usnadnit propagaci akcí a zlepšit informovanost návštěvníků. Běžný postup je totiž ten, že pozvánky se objeví jen tam, kam si organizátoři vzpomenou je zadat. To platí o většině jiných kalendářů akcí, včetně toho na městském webu, kudyznudy.cz. Automaticky se akce neobjeví ani v hlášení místního rozhlasu či výlepových plochách. A tak se stává, že o jedné akci se dozvíme 10x, až to otravuje, a o jiné se nedozví ani ten, kdo by tam třeba šel.

V našem kalendáři automaticky importujeme zatím jen z Mobilního rozhlasu a i tak je třeba záznam pak ručně upravit. Ale rád bych časem doplnil další zdroje. A pokud se to osvědčí, třeba to bude tvůrce dalších webů inspirovat. Tím by se usnadnila propagace akcí, návštěvníci by byli lépe informováni a taky by bylo více patrné, že se toho kolem nás děje dost.

Web Slatinak je hlavně na zkoušení různých funkcí komunálního webu, takové – jak říkají programátoři – „pískoviště“ (sandbox). Některé již vyzkoušené funkce jsou využívané (informování o aktualitách, interaktivní kronika města, sledování stavu dlouhodobých projektů, propojování témat, všude-dostupný společný „zápisník“), něco se rozjíždí nesměle (nabízení komunálních zpráv pro vyvážení převahy neosobních zpráv ze státních a regionálních médií) a něco se nechytlo vůbec (veřejná diskuse občanů i politiků, kolektivní doplňování a upřesňování obsahu podle hesla „když každý přidá něco, všichni mohou mít hodně“). Avšak pokud se nějaká z těch funkcí ukáže životaschopná a převezme ji třeba město nebo někdo jiný, budu jen rád (a začnu vymýšlet zase něco dalšího).


Tento příspěvek byl původně připraven pro Ozvěny 7/2023, kde však nevyšel z časových důvodů s tím, že je připraven pro Ozvěny 8/2023, kde však vypadl kvůli dovoleným. Možná vyjde tedy v Ozvěnách 9/20231, ale tam nevyšel proto, že redakční rada ho vyhodnotila jako komerční článek a uveřejní ho jen jako reklamu za peníze2. Nakonec vyšel v Ozvěnách 11/2023 s tím, že když už nejsem zastupitel, že už můžu psát o slatinaku.

  1. J.Švecová tel.[]
  2. telefonát V.Peřina 24/8/2023[]

Jeden komentář u “Na slatinaku přibyl kalendář akcí”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.