Téma: Vzpomínka na rádio Pohoda

Pro zpříjemnění pobytu zahájilo v nemocnici na podzim roku 2007 činnost jako prvé v republice nemocniční „Rádio Pohoda“, které kromě mluveného slova vysílá různé hudební žánry včetně hudby na přání. V roce 2008 připravovalo i internetové vysílání.

Vysílací studio bylo umístěno přímo v areálu nemocnice. Provoz zajišťovali mladí dobrovolníci. Projekt vznikl na základě spolupráce měst Chrudim a nizozemského Ede, které poskytlo techniku. V Ede totiž také fungovalo nemocniční rádio.

Rádio Pohoda v nemocnici ukončilo svoje působení k září 2013. Z lokálního vysílání se postupně stalo vysílání internetové a to celodenní. Hudební dramaturgii změnilo na pop a rock.

U zrodu celého projektu stál Milan Krčil, v roce 2015 programový ředitel rádia, který projekt nastartoval do větších rozměrů, než bylo původně zamýšleno.

Na facebooku je poslední příspěvek z července 2017.*1

K definitivnímu přesunu do soukromého sektoru došlo 6. ledna 2014, kdy se rádio přesunulo z Chrudimi do Pardubic a rozběhla se tak plná komerční báze vysílání s kompletním týmem rádia. Nedílnou součástí rádia je i marketing a technická podpora. V roce 2015 vykrývala Rocková Pohoda svým formátem nejen Východní Čechy a uvažovala také přechod na FM vysílání.*2

V současnosti (2020) Rádio Pohoda již nefunguje. Na internetu vysílá akorát slovenské Rádio Pohoda, které s tímto nemá kromě názvu nic společného. Původní internetová adresa www.radiopohoda.net je k prodeji.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.