Tvořivá společnost – sekta nebo trolí farma?

Rozhovor s jednou paní, která se stala před 10ti lety členkou sekty Allatra, protože jí dávala smysl, vstřícnou komunitu a s jejímiž členy zažila mnoho hezkých chvil. Sekta vznikla na Ukrajině a působila v Kijevě, resp. tam byli nejvlivnější členové, komunikační jazyk je však Ruština. Zakládá buňky po celém světě skrz imigranty z ruskojazyčných zemí, hlavně Ukrajiny, prý mají buňky v 180 zemích. U nás vystupuje jako „Tvořivá společnost“. Sekta se vždy profilovala jako apolitická, nicméně do politiky a veřejného mínění se snažila postupně čím dál více zasahovat, až na některé členy ukrajinské tajné služby na podzim udělaly zátah, protože dnes už vystupuje nekriticky prorusky, obhajuje Ruskou invazi (Putin se jeví jako prorok, na jehož straně jsou mocnosti),skrytě antisemitsky a šíří dezinformace.

Používá „vědu 60 na 40“, tj. (přibližně) 60% je oficiální věda, 40% je účelově domyšleno, jako že nám to „vědci – elity – židozednářské hnutí“ tají, aby námi manipulovali -> taková ta auta na vodu , Země jako generátor elektřiny (zpochybňující GreenDeal), zemětřesní v Turecku vůbec nebylo tak silné (zde se omlouvala liknavost OSN pomoci v severní Sýrii kam byla vytlačena opozice Asada, kam se dostala mezinárodní pomoc přes hranice až týden po události, kdy už byla většina obětí – tisíce – pod troskami mrtvá); že apoštolové Petr a Pavel zradili a zkazili Ježíšovu spásnou myšlenku (zde byl účel poukázat na zrádnost našeho prezidenta).

Zajímavým způsobem řešili případné pochybnosti svých členů: učení je správné, chyba je v učedníkovi – málo medituje, málo čte motivační knihy a poslouchá motivační hovory. Prostě dokud měl konkrétní člen výhrady, musel poslouchat a číst a meditovat, než si je nějak odůvodnil.

Ta paní z té sekty vystoupila dobrovolně, ale i tak se jí ještě dlouho stýskalo po těch lidech a prostředí. Nicméně se dokázala odpoutat prý proto, že si udržela vztahy s rodinou a tak se měla společenství, kam se vrátit. Tak asi proto některé sekty nutí členy zpřetrhávat vztahy s okolím; zde by to ale komplikovalo šířit svého „učení“, což je hlavní účel, pokud to je ve skutečnosti trolí farma.

Členové byli velmi aktivní, věnovali působení sekty a šíření jejích myšlenek mnoho času a vlastních peněz, protože jsou přesvědčeni, že tím šíří dobro, a také, že jsou vyvolení, zatímco ostatní jsou zaslepení. A tím že šíří to učení, tím postupují k jakémusi andělskému stavu a totální pohodě (asi něco mezi nirvánou a věčným životem).

Tou aktivitou se myslí přednášky, konference, a hlavně postování na sociálních sítích, mezi přáteli, řetězové emaily…. Takhle totiž dost dobře může fungovat velmi levně a efektivně trolí farma.

Tenhle rozhovor trvá asi hodinu, otázky jsou věcné a vedou k zajímavým odpovědím, nemáte-li čas poslouchat u PC, dá se poslechnout přes mobil při práci nebo v autě (máte-li data): #70 – Allatra – Sekta, nebo trolí farma? (Rozhovor – Eva Hronová) (kanarci.online)

Ta paní se jmenuje Eva Horová a bylo s ní natočeno a sepsáno mnoho rozhovorů: eva hronova – Search (bing.com)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.