Extrémisté vystrkují růžky i ve Slatiňanech a falešné letáky SPD

Čekají nás volby do Evropského parlamentu. Není nic zvláštního, že různá uskupení se do nich snaží dostat různými metodami podle zásady „účel světí prostředky“.

Např. úsměvná je skupina s názvem „ANO, vytrolíme Europarlament„, která dokonce skončila na 3. místě ve Studentských volbách. Tato skupina slibuje, že bude komplikovat a zesměšňovat veškerá jednání EP.

Takže není divu, že ve spektru sil jsou i uskupení, která se snaží získat hlasy hraním na strunu nacionalismu, ideou nadčlověkanadřazené rasy či národa, jako by zapomněla, kolik zla, neštěstí a utrpení takové ideologie způsobily a to přímo i nepřímo mnohým svým podporovatelům.

Minulý týden jsme dostali do schránek leták, kde se dozvídáme opravdu hrozivé věci: „migrace do Evropy je plánovaná, Švédsko se podle zpráv OSN stane brzy rozvojovou zemí, ve Velké Británii je každá 10 dívka znásilněna (muslimem?), v ČR není spravedlnost ani bezpečí…“ Tato nedoložená snad až absurdní tvrzení, tyto polopravdy a lži jsou zakončeny kuriózní výzvou „vyhledávejme pravdivé informace“ a volte SPD.

Je třeba pravda, že se objevily zprávy, že každá desátá žena byla zneužita, ale to si autor zřejmě spletl s ČR, kde se tento odhad týká domácího násilí, které nemá s islámem moc společného; čtvrtina násilníků z toho byly navíc ženy a ještě to je jen nepřímý odhad, žádná statistika.

Co mám svědectví, tak leták roznášen poštou i v Chrudimi, v Pardubicích, v Hradci Králové a v Jaroměři, avšak nikdy ne do všech částí měst.

Podle Ivany Říhové Jarkovské z Regionálního klubu SPD Pardubického kraje je tento leták podvrh a strana se od této aktivity distancuje. Na každém oficiálním letáčku je uveden Zadavatel: SDP/Zhotovitel: SPD. Žádný z členů či sympatizantů SPD si nedovolí roznést jiný letáček bez těchto základních formalit, každý je obeznámen s postihy při jejich nedodržení. Mají svých kvalitních materiálů dostatek a kdokoliv si o ně mohou sympatizanti požádat v kanceláři klubu.

Teď je otázka, jestli strana učiní nějaké kroky, aby negativní dopad obsahu letáku nějak zmírnila, např. v médiích či městských rozhlasech postižených obcí, protože jinak se nabízí vysvětlení, že leták přeci jen vydala strana a tímto „naoko“ distancem se jen zbavuje případné zodpovědnosti.

Protože proti jakékoliv pomluvě snažící se rozeštvat lidi je těžké, někdy nemožné se bránit. Je možné (a asi to je i záměr) vyvolat ve čtenářích strach a zášť a rozdělit společnost na základě čehokoliv (někdy se hodí muslimové, jindy židé, buržoazie, evangelíci, EU … hlavně někdo slabý, kdo se nemůže moc bránit a vzbudit dojem, že je silný a nebezpečný) . Ve strachu člověk nemyslí a tak se stane snáze ovladatelným, řeší jen: kdo mě zachrání? Miguel Ruiz v knize Čtyři dohody píše o strachu:

„Slovo vás může zotročit.(…)
Docela nedávno jeden muž v Německu pomocí slova zmanipuloval celou zemi plnou inteligentních lidí. Jen pouhou silou svého slova je vtáhl do světové války a další lidi přiměl k páchání příšerných násilných činů. Svým slovem v lidech probudil jejich strach a po celém světě se pak jako výbuch šířila vlna zabíjení a války. Lidé na celém světě ze začali vzájemně zabíjet, protože se jedni druhých báli.
(…) Lidská mysl je jako úrodná půda, do níž se neustále vysévají semínka. Těmi semínky jsou názory, myšlenky a představy. Když takové semínko – myšlenku vysejete, začne růst. Slovo je jako semínko a lidská mysl je neuvěřitelně plodná. Problém je, že je až příliš často plodná pro semena strachu. Každá lidská mysl je plodná pro taková semínka, pro jaké je připravena. (…) Hitler vysel spoustu semínek strachu a ta vyrostla v ohromné rostliny hromadného ničení.“

Pokud si někdo myslí, že přemýšlivé lidi těžko může někdo takto „oblbnout“, tak nabízím k poslechu krátkou rozhlasovou dramatizaci Adresát neznámý (audio).

I pokud by tyto letáky nepocházely od SPD, nic to nezmění na její snaze k odchodu naší země z EU, k čemuž používá často dost nevybíravé prostředky. Nabízí se otázka, komu to slouží? Možná si fakt myslí, že po boku Maďarska, Moldávie či Albánie nám bude v globálním světe lépe. Nicméně oficiální zpráva o bezpečnosti republiky pro poslance Audit národní bezpečnosti tvrdí, že některé země mají eminentní zájem na rozkolu EU, čemuž není těžké uvěřit. Audit vidí ohrožení vnitřní bezpečnosti mimo jiné v „nárůstu extremistických a populistických uskupení (…), které podobně jako teroristé šíří nenávist, strach a nabízejí jednoduchá a radikální řešení“.

Speciálně SPD a jeho příznivci svou rétoriku poměrně ostře směrují vůči muslimům a Západním zemím (pod vládou „sluníčkářů“) a ne-Čechům vůbec, čímž dost komplikují domluvu mezi těmito lidmi, mezi kterými je ve skutečnosti podobné % hodných a zlých jako mezi Čechy.  Ve svých tiskovinách i prohlášení se netají obdivem k politice některých východních zemí, kde je ve srovnání s námi omezována politická svoboda (Rusko), nezávislost soudů (Maďarsko) nebo občanská a novinářská svoboda (Čína). Dále je zajímavé třeba zpochybňování anexe Krymu a účasti Ruska v Ukrajinské krizi. Ve všech těchto tématech se SPD až nápadně kryje s tématy dezinformačních serverů *2 *3.

Škoda, že na ostatní společenské problémy, na která naráží občan každý den – chybějící důchodová reforma v souvislosti s ubývání produktivního obyvatelstva, váznoucí opravy a budování silnic a železnic, zadržování vody v krajině, globalizace politiky a ekonomiky – nezbývá SPD (kvůli boji proti EU a muslimům) už zřejmě kapacita… anebo co když jen odvádí pozornost od své neschopnosti tyto složité věci řešit?

Prognóza ČSÚ o vývoji počtu věkových skupin obyvatel z roku 2015

6 komentářů u „Extrémisté vystrkují růžky i ve Slatiňanech a falešné letáky SPD“

 1. Zdravím všechny čitatele.
  Jmenuju se Jarda Slanina a bydlím za tím plotem, na kterém visí plakát pánů Tomia Okamury a Ing. Hynka Blaško. Ještě před pár dny jsem vůbec netušil, že tento web existuje. Též jsem netušil, kdo ho píše a co je jeho cílem. Teď už to vím. Stačilo jedno osobní setkání, pár pokusů emailové komunikace a mám jasno.
  S panem Robertem Koblížkem nemá cenu o čemkoli diskutovat. Ačkoli se tváří jako lidumil a patriot, ve skutečnosti má daleko komplikovanější povahu, než by dokázal diagnostikovat odborník. Ale můžu se mýlit.
  Na jakoukoli rozumnou reakci odpoví několika dalšími protireakcemi chvástajíce-se, že pravdu má jedině on. Fakt to nemá cenu. Je to ztráta času a dobré nálady. A dobrá nálada je jeden z pilířů zdraví. Další pilíře jsou zdravá strava a pohyb. Věřte mi, že daleko lepší, než utrácet drahocenný čas čtením podobných nenávistných článků plných klasické demagogie a bagatelizace průšvihů (3 říše) typické pro skalní eurofily, je třeba procházka se psem, nebo zvelebování zahrádky. Dál bych upřednostnil dobrou knihu, meditaci či pobyt v pyramidě.
  Ale když už mi pan Koblížek udělal reklamu na moji preferenci voleb do Europarlamentu, tímto mu za ni děkuji. Též děkuji všem, kdož budou toto číst a umí používat zdravý rozum, aby si na internetu najeli na weby všech politických stran (SPD má http://www.spd.cz) a pečlivě si přečetli politický program každé strany. Ti důkladnější by se mohli zaměřit i na to, jak konzistentní program ta která partaj má a jestli ho také dodržuje, protože co se slíbí, má se také splnit. Jsou tu totiž strany, které něco slíbily, po nějaké době se odkopali, dělají pravý opak a hlasitě mlaskají u korýtek. Je toho plný internet, stačí si najít stránky, které nepracují pro stranu a vládu, v níž se zhlédl pan redaktor.
  Pan redaktor též píše o jednom letáku, který ho dle jeho slov dosti pobouřil. Jak ale píše dál, vedení SPD se od tohoto zřejmě amatérského pokusu a soukromé iniciativy neznámé osoby distancovalo, tak proč se o tom bavit. Je to vysvětleno. Jediné oficiální letáčky a noviny SPD tu roznáším já a pár mých přátel (taky pošta), ale nic z toho nebylo černobílé a evidentně vytištěné na nějaké laserové tiskárně doma, nebo v práci.
  Kdo zavírá oči, aby neviděl výbušnou, násilnickou, nadřazenou, pyromanskou a kdoví čím ještě bohatou povahu individuí, které nám sem do Evropy kdosi za nemalé peníze lifruje, ten by si měl prohlédnou statistiky kriminality v Západní Evropě a zaměřit se na spokojenost původních obyvatel takto obohacených oblastí. Kdo má na očích klapky, jako pan redaktor, ten jistě bude hledat jen odkazy chválící cokoli proevropského, ale zapomíná, že lidé nejsou hloupé ovce a umějí používat svůj rozum a svůj hlas. A dokud tu nebude přímá demokracie s volebními zákony napsanými tak, aby i silnou stranu se silným mandátem přehlasovali dvě menší partaje (z toho jedna zrádcovská), jako se to stalo nedávno u komunálních voleb, nebude to fungovat ku prospěchu obyčejných lidí nikdy. Tento průšvih a do očí bijící nespravedlnost jistě mnoho poctivých voličů dokonale naštvala a odradila od další beznadějné námahy. Já Vás ale prosím a vyzývám, jděte volit. Teď jde o novou Evropu a tím pádem o všechno. Volte si koho chcete, ale jděte prosím volit. A jestli se rozhodnete podpořit SPD, volíte i Matea Salviniho, který v Itálii dokázal zarazit příliv nájezdníků téměř na nulu a celkem snadno. Hezky všem ukázal, že to jde. Ve Francii příští prezidentské volby nejspíš vyhraje Marie Le Pen , která tam udělá něco podobného, a další spojence SPD jistě znáte. Jestli se to povede, bude dobře v Evropě a ne že bude válka, jak tu straší pan redaktor. Nikdo z nás válku nechce. To jen někdo ze zámoří, kdo rozvrací a bombarduje malé státy po celém světě už 200 let, se opět snaží vyvolat válku Evropanů proti Rusku, aby se napakoval a zničil konkurenci, protože když se mu tento machiavelistický plán nepovede, skončí ve válce nejspíš sám se sebou. Já za sebe prohlašuji, že nepozvednu zbraň proti jinému Slovanovi. Ti kdo mě znají, vědí, že každému pomáhám, jak jen můžu. Pojďme to dělat všichni. Pomáhejme si tu navzájem, ale nedovolme nikomu zanést sem jejich válku. A přestaňme koukat na televizi a poslouchat rádio, ale běžme si na internet najít i jiné zdroje, protože skoro všechno, co slyšíme a vidíme v oficiálních médiích jsou účelově překroucené pravdy, nebo přímo lži. Hlavně mladší generace je pod velkým tlakem médií a udělají velkou paseku i jen hloupou vidinou legálního fetování měníce se v eurohujery a sluníčkáře. Přestaňme se honit za ziskem a osobním prospěchem, ale zapojme srdce a kreativitu. Udělejme svoji duši šťastnou a laskavou, protože jen ten, kdo překypuje láskou, může lásku rozdávat. Co máme v srdci, to vidíme v ostatních. Lidé jsou naše zrcadlo. Každý, kdo je schopen vidět lásku kolem sebe, nosí lásku ve svém srdci. Kdo nosí lásku ve svém srdci, miluje sebe i druhé. A pamatujte: cokoli vidíme je jen úhel pohledu, cokoli slyšíme je jen názor, nikoli pravda.
  A jestli se bojíte pomáhat lidem, pomáhejte ptákům, zvířatům, broukům a přírodě. Já mám třeba na zahradě několik ptačích budek, z toho dvě obsazené. Můžete začít hmyzím hotelem, nebo koupalištěm pro ptáky. Nejdůležitější na všem, co děláme, je dobrý úmysl. I když se nám všechno nepodaří, karmicky jsme na tom lépe, než ten, jehož úmysl je plný zloby, nenávisti, egoismu, či touhy po moci, která se často schovává za touhu pomoci. Vše, čeho dosáhneme vlastní pílí, má nesrovnatelně větší cenu než to, co jsme dostali. Dotace EU se často musí utratit za nesmyslné projekty a za reklamu na prospěšnost dotací EU. Pojďme o svých penězích rozhodovat sami bez opilce v Bruselu.
  Vás všechny včetně pana Koblížka zdraví – Jarda Slanina.

  PS: Kdo chce, může si donést nějakou nekovovou nádobu s vodou a nabít si ji v mé pyramidě. Pyramida z ní udělá něco jako svěcenou vodu, která čistí člověka, nabíjí a zbavuje bolesti. Nic za to nechci. Preferuju osobní kontakt. Nevolejte, stavte se. Mobily jsou škodlivé.

  1. Vážený pane Slanino,

   Demokracie je hlavně o rozmlouvání, hledání kompromisů, hledaní řešení. Svoboda není samozřejmost a daná věc. Za Svobodu se musí neustále bojovat a hlavně SVOBODA JE ZODPOVĚDNOST. Zodpovědnost za Vaše každodenní jednání a ovlivňování Vašeho okolí.
   Chcete vůbec demokracii? Nebo si myslíte, že znáte lepší systém na dělbu moci? Nebo chcete diktát jednoho názoru a všechnu moc pěkně pohromadě jako za NSDAP/KSČ? (v čem jsme žili v ČR od 1939-1945,1948-1989?) Tím neříkám, že po 1989 je vše skvělé. Ani zdaleka, ale alespoň nás již za snahu něco změnit nikdo nezavře/nezastřelí/nevyhodí z práce…

   Namátkou budu reagovat na několik témat:

   Panslavismus
   Doporučuji si přečíst něco na téma Rusko od J.H. Borovského, třeba Obrazy z Rus. Již před 150 lety v tom měl jasno, že Rusko není náš vzor a myšlenka Slovanské vzájemnosti nelze na Rusko aplikovat. Po nástupu Bolševiků k moci, což trvá dodnes, je diktatura/nesvoboda pevně zabetonována. Lidé, kteří jezdí do Ruska a co znám, tak tam musí(např. na zahraniční služební cesty) jinak by tam vůbec nejeli. A důsledně se vyhýbají diskuzi o politice, protože celý národ (ti co neutekli) pořád žije pod maximální propagandou a pořád se vidí ve velké Vlastenecké válce… S Rusy se nedá o politice vůbec bavit. Což není zrovna moc demokratické, že?

   Nogo/Uprchlíci/Psychopaté
   Jezdil jsem na služební cesty do poloviny světa. Žil jsem řadu let mimo ČR. A ve většině zemí světa je naprosto běžné potkávat na ulici lidi různých barev a vyznání. To jenom naše komunisty zakonzervovaná Česká kotlina se pořád jenom bojí jinakosti. Jeďte se podívat do Singapuru, tam mají všechny náboženství pěkně pohromadě. ČR oproti Singapuru vypadá jako pravěk. Je to jedna z nejmodernějších, nejbezpečnějších a nejbohatších zemí na světě. I ve slumu v Mexiku jsem se cítil bezpečně, ačkoli jsem musel být velmi ostražitý. Bezpečnost je hodně o nastavení Vaší vlastní mysli. Však to znáte, kdo se bojí nesmí do lesa. A lidé jsou veskrze dobří. Všude na světě. Až na psychopaty. Víte, že Tomio Okamura se údajně do 15 let počůrával? Šikanovali ho Japonci, že měl málo šikmé oči… A teď si léčí mindráky… A jednu politickou stranu již úspěšně rozkradl. Bohužel lidé si tak málo pamatují minulost… Psychopatům chutná moc a proto jich dnes tolik máme ve světové/domácí politice… A to je ten problém.

   Ovce
   Ono se už začíná ukazovat kdo je skutečně ovce. Současné skandály v Rakousku a v UK Odkrytí financování Brexit Party UK, Rakouských Svobodných apod… Jasně ukazuje kdo platí Le Penové, Okamury, Farange apod. Je to- překvapení – Rusko. Komu jinému by vyhovovala slabá a nekompetentní Evropa, že? Silou nás nezmůžou (nebo alespoň ne nadlouho), ekonomicky hrají podřadnou roli ve světě, ale na propagandu a vymývání mozků jsou machři. To trénují již 100 let a je to znát.
   Opravdu si myslíte, že víte všechno nejlépe z pár bulvárních/dezinformačních plátků, které máte nastudované? Víte, že v Petrohradě je plný dům lidí, kteří píší tyto bláboly a šíří je, vstupují do diskuzí atd. A jsou za to placeni, že ovlivňují veřejné mínění po celém světě? A zasévají semínka budoucích neshod. Tak kdo je potom Ovce?

   Strach a internet
   Jeden z mála opravdových teroristů v ČR je pomýlený starý pán, co všem těm blábolům a jednoduchým řešením věří. Začal prací pro SPD a skončil kácením stromů na koleje… Věřím, že to nebude Váš případ. Zakopejte válečnou sekyru 🙂
   Strach není nikdy dobrý rádce. Aby lidé neměli strach, tak potřebují zdravé sebevědomí. Bohužel hodně, hlavně starších, lidí v ČR co žili většinu života v diktatuře, tak zdravé sebevědomí nemají. Jsou životem v nesvobodě deprimováni a chytají se pak čehokoli co jim dává pocit „teď jim to ukážeme“. Zde je krásně vidět fenomén Babiš/Zeman. Oni nás nemění k horšímu/lepšímu, tito pánové pouze spojili celé šiky deprivantů u jedněch voleb.

   Nebojte se pořád něčeho. Co třeba udělat něco prospěšného místo toho vysedávání u internetu? Co třeba rozkopat meliorace, abychom tu za pár desítek let neměli poušť. Volbou jednoduchých řešení ničemu neprospějete, protože svět je stále složitějším místem. Pokud se nechcete internetu vzdát a máte volný čas, tak se učte anglicky a vyplujte na skutečně světové moře internetu do vod mezinárodních www stránek. Uvidíte jak je svět krásné, mnohobarevné a pestré místo.

   Víte, ono to možná ani není Vaše chyba, že máte velmi omezený rozhled. Tak vylezte z pyramidy, pořád je šance něco změnit.
   Mějte se krásně a s pozdravem,
   JW

 2. Každá zhruba desátá bílá britská dívka byla opravdu znásilněna nebo zneužita muslismkými gangy v Británii – podle odhadu šéfky vyšetřovací komise, která se věnovala známé kauze Rotherham, kde muslimské znásilňovací gangy 16 let znásilňovaly a pohlavně zneužívaly výhradně bílé britské dívky.
  Policie a státní moc více než 15 let vše kryla, oběti byly zastrašovány a bylo jim vyhrožováno policií a státními úředníky obviněním z rasismu.
  Ve známých případech muslimských znásilňovacích gangů byly oběťmi dívky především ve věku „teenagerovském“, některé oběti byly nezletilé, i desetileté dívky.
  Některé oběti těchto muslimskcýh znásilňovacích gangů byly znásilněny uraženým hrdlem lahve, některé oběti byly při znásilňování přitlučeny hřebíkem za jazyk k desce stolu.

  Stačí si dát do vyhledávače klíčová slova Rotherham, Rochdale, million rape victims, muslim grooming gangs apod Zatím to vyhledávače ani archivy novin nevymazaly. Zatím…

  šéfka vyšetřovací komise pro vyšetření 16 let trvajícího masového zneužívání a znásilňování bílých britských dívek muslimy odhaduje počet obětí podobných muslimských gangů v celé Británii na jeden milion:

  Child sex abuse gangs could have assaulted ONE MILLION youngsters in the UK
  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/child-sex-abuse-gangs-could-5114029

  Později také prohlásila, že je čas postavit se tomu, že „britští pákistánští muži“ znásilňují cíleně bílé britské dívky.
  https://www.thesun.co.uk/news/4218648/british-pakistani-men-raping-exploiting-white-girls/

  Ale poté, co na ní sluníčka a multikulti propaganda uspořádala štvanici, prohlásila, že to tak nemyslela:
  https://www.theguardian.com/politics/2017/aug/16/sarah-champion-complaint-sun-article-british-pakistani-men

  (Ale nebylo jí to nic platné, z pozice stínové ministryně u labour party ji stejně vyhodili)

  PS nečekám, že by tento mlj komentář zde vydržel dlouho – nepříjemná a nezvratná fakta bolí…

  Ale jak říkají amíci – vězte, že „The truth will set you free, but first it wil piss you off“. NMo a teď je to „first“

  1. No, myslím, že to bylo (zase) trochu jinak:
   a) jedná se o aféru ve stotisícovém městě Rotherham (takové anglické Kladno),
   b) gang byl složen z více národností: Pákistánci, Kurdové a Kosovci
   c) ty odporné činy byly prováděny od 1980 do 2013 – tak dlouho kvůli zkorumpované městské radě, která blokovala vyšetřování (první podezření přicházela už počátkem roku 1990)
   d) znásilňovány nebyly jen bílé dívky, ale i asiatky
   e) Sarah Champion nebyla vyšetřovatelka, ale zastupitelka města za dělnickou stranu, za kterou ty oběti chodily
   f) The Sun a Mirror jsou bulvární deníky (něco jako Blesk) a i tam zastupitelka uvádí „by mohlo být až milion“, ne že „bylo milion“. Oficiální zdroje mluví o ca. 1400 obětech ve stotisícovém Rothamu
   g) žádný podobný gang jinde v UK v takovém rozsahu nebyl zjištěn ani později (přes velkou snahu dalších opozičních politiků)
   h) jen pro srovnání, v ČR je spácháno odhadem 7000 tisíc znásilnění každý rok
   i) zdroje: https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham_child_sexual_exploitation_scandal https://www.bbc.com/news/uk-england-south-yorkshire-28939089 https://echo24.cz/a/w5LFt/roterhamsky-sexualni-skandal-ma-tisice-detskych-obeti

   Takže to vypadá s tou každou desátou znásilněnou bílou Britkou (je jich asi 25mil) bledě.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.