Téma: Vyvracení lživých zpráv

Databáze dezinformací, lží a pomluv.

  • www.hatefree.cz - zde se snaží vyvracet nenávistné názory a obecně tendence dnešní společnosti. Je to založené také na odborných názorech, analýzách, i argumentacích, které jsou logické a dávají smysl, takže to není jen názor proti názoru, ale řekněme i návod pro ty, kteří chtějí s někým diskutovat a obhájit svůj názor, jen je pro ně těžké v dané situaci argumentovat přesvědčivě. Kupříkladu tam najdete i argumentační manuál: http://www.hatefree.cz/co-delat-kdyz/argumentacni-fauly či právě ony analýzy, které vyvracejí různé zaběhlé stereotypy a předsudky vůči různým minoritám či alternativním stylům a způsobům života: http://www.hatefree.cz/blo/analyzy . A v neposlední řadě tam také stručně a jasně vyvracejí právě některé hoaxy a mýty, které kolují mezi lidmi: http://www.hatefree.cz/myty-a-fakta/hejtomat
  • hoax.czJedním z velmi častých nešvarů, který se na Internetu vyskytuje, je šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, tzv. hoaxů. Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o těchto nástrahách, se kterými se denně setkává a které znepříjemňují nebo ohrožují jeho běžné používání Internetu a jsou i v rozporu s Netiketou.
    Najdete zde pravidelně aktualizovanou databázi nejrozšířenějších podvodných e-mailů. Dříve než rozešlete jakýkoliv řetězový e-mail, navštivte naši databázi a ujistěte se, že právě Vy nerozesíláte zbytečnou poplašnou zprávu svým přátelům, známým či obchodním partnerům.
  • snopes.com – americký server analyzující hoaxy i ne-hoaxy

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.