Překvapení se nekoná, starosta a rada už jsou jistí

zastupitelstvo 24.10.2018 – starosta Ivan Jeník (foto MÚ)

Dnešní zastupitelstvo volilo podle připraveného scénáře:

  • starosta: Ivan Jeník (SNK) zvolen proti Janu Brůžkovi (Sedma) v poměru hlasů 14:7
  • místostarosta: Šťastný Stanislav (ODS) zvolen proti Danielu Vychodilovi (Sedma) v poměru 14:7
  • rada města: Chalupník Milan, Fryšová Dagmar, Rulík František (SNK), Steklý Vít (TOP09), Málková Marie (ODS), všichni získali 14 hlasů proti kandidátům Sedmy (Brůžek, Vychodil, Bušta, Picpauerová a Kolek), kteří získali shodně po 7mi hlasech

zastupitelstvo 24.10.2018 (foto MÚ)

Hlasování bylo sice tajné, nicméně za zmínku stojí, že 7 zastupitelů má Sedma a 14 zastupitelů mají dohromady ostatní strany (SNK, ODS, TOP09, KSČM, KDU).

Na zastupitelstvu byly dále ustanoveny a jednohlasně zvoleni členové kontrolního výboru, finanční komise a výboru pro územní plánování, ve kterém jsou dva členové Sedmy a po jednom ODS, SNK a KDU-ČSL.

Také byl zřízen Osadní výbor v Kunčí, počet členů 3 a jeho předseda David Drahokoupil.

 

 

Jeden komentář u “Překvapení se nekoná, starosta a rada už jsou jistí”

  1. Super, že je tento web živý. Dovolím si však připomínku: V příspěvku „Překvapení se nekoná…“ jsou v předposledním odstavci týkajícím se ustavení
    výborů (!) zavádějící údaje. Kontrolní byl zvolen pětičlenný, finanční tříčlenný a pro územní plánování je pětičlenný. Osobní zastoupení se nedozvíte, pokud jste nebyli na jednání zastupitelstva přítomni neboť na oficiálním webu Města Slatiňany je ještě dnes (27.10.) kupodivu napsáno že zastupitelstvo dosud nezvolilo kontrolní orgány.
    Za sebe mohu sdělit, že jsem byl zvolen členem komise pro územní plán a těším se, že budu moci zúročit své znalosti v této oblasti ku prospěchu Slatiňan.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.